Zobaczyć blogerów

Gdzie byłam, co robiłam i z kim, z tego wyspowiadałam się już rodzicom.  Siadając do  posta pomyślałam – ale co ja będę pisać na #niespie o jakimś spotkaniu nad morzem, kogo to interesuje? My tu piszemy przecież o pasjach, ciekawostkach, eventach, internecie…

I piszemy, albo pisaliśmy blogi.  Zabawne, ilekroć mówię znajomym – jesteś blogerem, słyszę: „daj spokój, kto by z siebie pajaca robił”. Niejeden dołoży jeszcze słów kilka o tym, jak to teraz jeden syf w internetach, nic dla siebie poszukać nie można, minimalistyczne szablony przyprawiają o mdłości, youtuberzy robią wszystko jak Gonciarz napisał, a reszta za Pismo Święte wzięła książki Kominka.  Nic, tylko zamknąć kompa i dla pewności razem z ruterem wyrzucić przez okno.

Prowadzę stronę internetową – dłuższe określenie, już wszystko wygląda poważniej. Nie miejsce i czas na rozpisywanie, z jakich powodów moja ekipa gardzi blogerstwem, chociaż każdy jest dzisiaj blogerem. Domyślasz się dlaczego każdy?

Do brzegu, szczęśliwie dostałam się na konferencję #SeeBloggers, która odbyła się w zeszły weekend. Jeden dzień na gotowanie, jedzenie, siłownię, imprezę. Teraz możesz powiedzieć – Typowi Blogerzy. Drugi poświęcony prawie w całości (nie licząc przerwy obiadowej) na konkret, czyli jedenastu świetnych prelegentów z bardzo dobrym flow . Jeżeli nadal nie budzi to Twojego entuzjazmu – były gratiski, dużo gratisków m.in. kubek z imieniem, odręczny list, po prostu #wow nawet klucze mam teraz na czym powiesić.

Nie jechałam przez pół Polski żeby dostać kubek. Chciałam zobaczyć, usłyszeć ludzi, których codziennie czytam na swoim news feedzie. Dla Ciebie przygotowałam mały przewodnik #PoPrelegentach i już teraz napiszę – warto dodać do obserwowanych.  Dlaczego? Gdzie nie spojrzę ludzie mówią, o nas, studentach, jako mało konkretnych, niewykwalifikowanych, nieobowiązkowych matołach. Zaraz potem, co zabawniejsi próbują wciskać nam szkolenia, nowe kierunki studiów, które niby odpowiadają dzisiejszym nastrojom rynku pracy (wszystko oczywiście za grube hajsy).  A ja mówię tak – załóż stronę, czytaj, szukaj informacji, zbieraj doświadczenie, obserwuj inspirujących ludzi, którzy mają osiągi, zrób kurs na Coursera albo Codecademi. Bez rzucania hajsem w pierwsze lepsze szkolenia, bo pamiętaj – poruszamy się w przestrzeni, w której jednym hashtagiem możesz zwrócić na siebie uwagę.

Michał Sadowski – (ur. 1982) absolwent Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej. Prezes zarządu Brand24 SA – firmy zajmującej się monitoringiem marek w sieci. Najlepszy polski przedsiębiorca internetowy wybrany w międzynarodowym konkursie The Next Web Startup Awards 2013. Bloger i komentator zjawisk związanych z internetem. Autor książki ”Rewolucja social media”.

Cały tekst: Wysokie Obcasy, wywiad ” Michał Sadowski: Internety robię”

 

Ponad pięć lat w branży marketingowej, od początku związany z Internetem i nowymi technologiami. Nie pamięta swojego pierwszego smartfona, ale wie, że przez jego ręce przewinęły się takie cuda jak m.in. Nokia 7650, Motorola Mpx220 i Toshiba G900. Wielki fan open source, Linuxa i Androida. Od wielu lat użytkownik Windowsa i pasjonat komputerów stacjonarnych. Mimo, że posiada tablet ? nadal nie wierzy w głoszoną erę post-pc. Uzależniony od gier komputerowych, swojej pracy i narzeczonej.

Obecnie pracuje w Brand24 jako chief evangelist i poza opieką nad kluczowymi klientami zajmuje się również edukacją rynku i szkoleniami z zakresu monitoringu i social media.

Bio pochodzi ze strony: MikołajWinkiel.pl

 Na #SeeBloggers Michał i Mikołaj opowiadali dlaczego warto trzymać z blogerami.

 

Myślimy nieszablonowo, bo nowe media wymagają świeżego podejścia. Jesteśmy liderami content marketingu i reklamy na blogach. Przekuwamy pomysły w konkretne rezultaty biznesowe. Współpracujemy z wybranymi blogerami w Polsce, a nasz zespół składa się z ekspertów. Od lat tworzymy media i budujemy nowe standardy reklamowe.

blomedia.pl

W Sopocie przedstawicielki firmy: Julia Fic oraz Iga Furmańczyk wystąpiły z prezentacją „Agencja na linii bloger – marka: komu to potrzebne?”

Edwin przede wszystkim w swojej twórczości charakteryzuje się bardzo trzeźwym spojrzeniem. Brak tu malkontenctwa, a za to szuka fajnych i dobrych praktyk. Za to bardzo lubię jego bloga + dobrze wykorzystuje tak zwany efekt księżyca, czyli zaprasza odpowiednich influencerów do wywiadów, a ci potem generują mu trochę ruchu od nowych ludzi. Całkiem niedawno odświeżył sobie layout i teraz edwin-zasada.pl jest naprawdę miłym dla oka miejscem do konsumpcji treści. Przede wszystkim jednak Edwin znalazł sobie fajną niszę. MŚP? Przecież oni w większości przypadków nie korzystają z social media, a tu się okazuje, że jest tyle rozwiązań? Często nawet nisko kosztowych, a pozwalających na komunikację z klientem w zupełnie nowy sposób.
Tak napisał PijaruKoksu.pl (warto również tę stronę dodać do ulubionych)

Co do Edwina w internetach – oprócz jego olbrzymiego doświadczenia po obu stronach barykady, nie można pominąć bloga ZabijGrubasa.pl. 

Uczestnicy #SeeBloggers mogli zobaczyć go, podczas prezentacji „Kampanie content marketingowe oczami klienta, agencji i blogera.”

 

 

Tworząc Younity, cofnęliśmy się w czasie o 220 lat. Przeanalizowaliśmy mechanizmy wykorzystywane pod koniec XVIII wieku w rodzących się Stanach Zjednoczonych. Poddaliśmy skrupulatnej analizie historię kupców, rozwoju manufaktur i powstających fabryk w XIX wieku. Zajęliśmy się też historią rosnących holdingów i korporacji opierających się na sprzedaży produktów w XX wieku.

Czytaj całość: Togehter Magazyn

I nie, ten wpis nie jest sponsorowany;) Barbara Śliwa, współzałożycielka Younity Polska sp. z o.o. również występowała na konferencji w ciekawej odsłonie: „Jak w sposób subtelny i nie drażniący zarabiać na blogu?

 

Autor bloga SocialTalk.pl o mediach, społeczeństwie i męskim stylu życia. Prowadzi vloga, który został uznany za jeden z 13 najzdolniejszych wg miesięcznika Press. Na co dzień chętnie dzieli się wiedzą o nowych mediach i e-marketingu. Doradza, wdraża, tłumaczy internety 😉 Prywatnie nienawidzi krawatów i wczesnego wstawania, za to uwielbiam leniwe poranki oraz śliwkowe wino.
Bio zassane od Blog GetResponse

Chociaż byłam bliska po dwóch dniach w podróży, nie przysnęłam podczas jego prezentacji „Jak flirtować z czytelnikiem?

 

Vloger, youtuber. Kiedyś MaturaToBzdura.TV. Dziś pracuję w Agora Internet Artists ( sieci zrzeszającej youtuberów i pomagającej wypłynąć im na szerokie wody ) oraz nad własnym, nowym projektem.
Cytowane za opisem profilu Kuby na Hash.fm

Nie zdziwi Cię, jak powiem, że #Seebloggersom Kuba opowiadał, jak zostać YouTuberem. Prezentacja super, bo były góry, lubię góry.

 

Wybiła 16:00, musiałam się zmywać, a zostało jeszcze kilku prelegentów. Niesamowicie żałuję, ale dobrze wiesz ile jest godzin samochodem z Sopotu do Poznania. Skoro nie widziałam, postować o nich tutaj nie będę. Zostawiam Tobie, jeżeli dotarłeś do tego miejsca, mozliwość wyszukania kolejnych inspirujących ludzi. Podlinkuję stronę wydarzenia, bedzie łatwiej: SeeBloggers.pl Kolejnym zadaniem będzie zbicie piątki za rok. Jedź tam człowieku, warto!

Na koniec dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w zoorganizowaniu wyjazdu. Monice, dzięki której nie spałam na ulicy, Ilonie i Piotrowi Kosteckim z MumAndTheCity – super podróż samochodem w obie strony, zaangażowana przez fejsa. Cud nowoczesności. Jak lubisz blogi parentingowe ( :3) mogę ich stronę baaaardzo mocno polecić.

Dałam tyle obcych mordeczek, że teraz dołożę swoją:  Pozdrowienia!

 

 

napisała: Hanna M. Zagulska
fota tytułowa: Jarek Zok na licencji CC BY 2.0

Comments

5 Komentarzy

  1. Michal Sadowski

    Przemiły wpis! :) dzięki!

  2. Mari

    Owszem, zgodzę się z Michałem. Podoba mi się Twój styl pisania i zdroworozsądkowe spojrzenie.

Napisz komentarz