Zapraszamy na bańki. Stary Rynek 30 maja 11:00

Kiepskie żarty o darmowym perfumowaniu po Juwenaliach odkładamy na bok i zapraszamy na nietuzinkowy poranek. Poznański Stary Rynek utonie jutro w bańkach mydlanych. Na wydarzenie zgłosiło się już 11 tysięcy osób. Co prawda o 11:00, niektórzy dopiero obracają się na drugi bok, ale jeśli nie masz planów, sprawdź, polecamy serdecznie piątą edycję! Zagra Marcelina, ktokolwiek to jest.

Tak wydarzenie opisują organizatorzy:

Miasto pachnące werbeną i cytryną? To możliwe!

W ubiegłym roku Poznań tonął w milionach kolorowych baniek mydlanych. W tym roku będzie podobnie!
Bańki były elementem dzieciństwa każdego z nas i teraz mamy wyjątkową okazję, aby przypomnieć sobie ten beztroski okres :)
Dlatego bez względu na to ile masz lat, nie może Cię zabraknąć na Starym Rynku podczas wspólnego puszczania baniek mydlanych ? tym bardziej, że będą to bańki pachnące werbeną i cytryną!

Podczas wydarzenia zagra zespół Przed Wschodem Słońca oraz MARCELINA :) A dla naszych gości przygotowaliśmy darmowe bańkomaty z płynem do przygotowywania pachnących baniek.

Nie zapomnij zaprosić znajomych na 5 edycję BANIEK MYDLANYCH Z LE PETIT MARSEILLAIS.
Niech także dołączą do naszego wydarzenia!

Przewidywany czas trwania imprezy: 11:00 – 13:30.
Punkt kulminacyjny i wspólne puszczanie werbenowo-cytrynowych baniek: 12:00.
Miejsce: Stary Rynek

Organizatorzy:
Studencka Rada Miasta Poznania
Instytut Rozwoju Aktywności

Sponsor: Le Petit Marseillais

PWS (Przed Wschodem Słońca), słów kilka o sobie:
Zespół Przed Wschodem Słońca został założony w maju 2012 roku w Poznaniu z inicjatywy trzech młodych muzyków. Skład ma na celu przede wszystkim dobrą zabawę i wnoszenie w naszą „szarą rzeczywistość” pozytywnych wibracji wysyłanych przez sympatyczną sekcję rytmiczną i energiczną sekcję dętą.

Efekty naszych muzycznych eksperymentów w rytmach ska, punku i funku mieliśmy okazję zaprezentować podczas największych poznańskich imprez studenckich, takich jak Wielkie Grillowanie czy Polibuda Open Air. Na swoim koncie mamy wygraną w Akademickim Przeglądzie Muzycznym vol.4 oraz udział w licznych festiwalach. Jesteśmy finalistami AEStrady 2014 Wrocław. Graliśmy u boku zespołów takich, jak Happysad, Perfect, Poparzeni Kawą Trzy czy Budka Suflera.

Marcelina:
Marcelina to wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka. Jej debiutancka płyta wydana w 2011 roku została doceniona przez słuchaczy i recenzentów, otrzymała m.in. nominację do Fryderyków w kategorii
Fonograficzny Debiut Roku. Otrzymała także nominację do Nagrody WARTO Gazety Wyborczej, pojawiła się też na wyjątkowej płycie June, obok najciekawszych głosów i osobowości muzycznych rynku polskiego. Na płycie zaśpiewała m.in. z Katarzyną Nosowską, Agą Zaryan, Anią Dąbrowską, Miką Urbaniak i Urszulą Dudziak. W 2012 roku pojawiła się także na płycie zespołu happysad. Utwór Motyle pochodzący z
debiutanckiej płyty został wykorzystany w reklamie społecznej w Rosji i emitowany w tamtejszej telewizji publicznej. W listopadzie 2012 roku utwór Marceliny Wroclove jednogłośnie został wybrany hymnem miasta Wrocław w ogłoszonym konkursie Kawałek Wrocławia (zajął 1 miejsce
spośród ponad 200 zgłoszeń) i stał się oficjalnym hymnem miasta. Pod koniec roku ukazała się EP Znikam, do którego teledysk o tym samym tytule współreżyserowała Marcelina. W marcu 2013 roku Artystka zagrała
w Paryżu pierwsze zagraniczne koncerty, którym partnerował Instytut Polski. Marcelina bierze udział w projekcie Panny Wyklęte.
W połowie października 2013 roku premierę miało drugie wydawnictwo wokalistki ? płyta ?Wschody/Zachody?.
Najnowsze wydawnictwo jest promowane przez dwa teledyski.
Pierwszy to tytułowe ?Wschody / Zachody?, do którego zdjęcia
zrealizowano w Maroko:
https://www.youtube.com/watch?v=kxcaC4ngbXs
A drugi to ?Karmelove?, z gościnnym udziałem Piotra Roguckiego:
https://www.youtube.com/watch?v=JsXQoNvwniI
Marcelina w maju br. wystąpiła także na festiwalu Top Trendy dostając się do finałowej dziewiątki wybranej przez dziennikarzy muzycznych stacji radiowych w Polsce.
Zagrała również koncert na Mauritiusie retransmitowany online oraz blisko 150 koncertów na Festiwalach (m.in. Opener, Coke Live) i klubach w całej Polsce.
W chwili obecnej koncertuje oraz pracuje nad trzecią autorską płytą.

Kontakt: Krystian Wallenrod Słoma – 603 930 674

Comments

Napisz komentarz