Pyrkon 2015 coraz bliżej!

Już tylko tydzień pozostał do rozpoczęcia 15. edycji Pyrkonu – jednego z największych w Europie Festiwali Fantastyki. W dniach 24-26 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zbiorą się tysiące ludzi z całej Polski, by wspólnie grać w planszówki, dyskutować o ulubionych serialach i zdobywać autografy słynnych pisarzy oraz innych twórców.

Pyrkon to impreza, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – czytelnik zakupi nowe książki i komiksy, gracz posłucha o premierach gier, cosplayer pochwali się przygotowanym strojem. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawszych prelekcji i paneli z obejmującego ponad 1400 godzin programu.

  • Przyszłość według Dmitrija Glukhovsky’ego – Dmitry Glukhovsky, Robert Szmidt, Paweł Majka, Tomasz Brzozowski, Dominika Repeczko
  • Wielki panel youtuberów – edycja II Tomasz „Quaz” Drabik, Kamil „Seto” Zawodny, Agata „duds” Rutkowska, Karolina „MissKremówka” Wilanoska, Tomasz „EvarezTP” Pikus, Kamil „CTSG” Popielski, Maciej „Wonziu” Makuła, Norbert „Dis” Gierczak, Damian „Nervarien” Ziaja, Krzysztof „ArQuel” Sauć
  • Narysuj Munchkina z Johnem Kovalicem! – John Kovalic (Black Monk Games)
  • Prelekcja – „Zepsute mechaniki gier planszowych” – Rafał „PowerMilk” Kociniewski (The Fellowship of the Board)
  • Ted Chiang – pisarz sporadycznyTed Chiang, Konrad Walewski

Ponad 6000 m2 fantastycznej przestrzeni Pyrkonu jest w tym roku przeznaczone wyłącznie dla wystawców. Co będzie można kupić? Książki, komiksy, gry planszowe, tematyczne koszulki, biżuterię, pięknie wykonane przebrania… a to tylko wierzchołek góry skarbów czekającej na uczestników Festiwalu.

Już dzisiaj można będzie można zapisać się na wybrane punkty programu. Organizatorzy przygotowali dwie sale rejestrowane, do których w pierwszej kolejności dostęp mają osoby, które zakupiły bilet przez internet. Jest to duży krok naprzód, który w przyszłości pozwoli zapewnić większy komfort słuchaczom oraz wyeliminuje problem nadmiernej liczby ludzi na prelekcjach. Więcej o zapisach na prelekcje znajdziecie tutaj.

Osobna przestrzeń przeznaczona zostanie na Strefę Fantastycznych Inicjatyw – jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie zaprezentować się będą mogły pokrewne Pyrkonowi fantastyczne wydarzenia oraz grupy z całej Polski – i nie tylko! Każda organizacja, która działa w obrębie szeroko rozumianej fantastyki będzie miała szansę, by pokazać innym swoją działalność podczas największego tego typu wydarzenia w kraju.

Wiele grup będzie nie tylko opowiadać o tym, co robi, ale pokaże to w praktyce. Organizatorzy serdecznie zapraszają do odwiedzenia wielu fantastycznych wystaw. Będzie można zobaczyć smoki i walczących rycerzy, ale też bohaterów Star Treka czy Gwiezdnych Wojen. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Chciałabym Was także zaprosić na moją prelekcję dotyczącą originów postaci z uniwersum Batmana, która odbędzie się w sobotę o 11:00 w sali komiksowej .

Mam nadzieję, że zobaczymy się na miejscu :)

Comments

Napisz komentarz