#NIESPIE Wielka Majówka Studencka 6-7 maja

Wzięliśmy patronat nad Wielką Majówką Studencką. Ktoś musi dopilnować tego bajzlu;) A tak serio, czemu nie? Przyjdź 6 maja na stadion AZS i oceń sam, czy Samorząd z Poznania sprostał wyzwaniu. Udostępniamy oświadczenie PSS UAM.

 

Koleżanki i koledzy,

Jak doskonale wiecie, rozwój kulturalny jest integralną częścią życia każdego studenta. W trosce o Wasze potrzeby, Parlament Samorządu Studentów UAM organizuje podczas roku akademickiego szereg wydarzeń, których zadaniem jest integracja i podnoszenie świadomości kulturalnej akademickiej braci. Do cyklu naszych majowych przedsięwzięć należało m.in. Wielkie Grillowanie czy Festiwal Kultury Studenckiej Kulminacje.

Wielkie Grillowanie, czyli impreza co roku odbywająca się na Kampusie Morasko, przyciągała rzesze studentów i mieszkańców naszego miasta niepowtarzalnym klimatem. Ukonstytuowało się w powszechnej świadomości jako wydarzenie jedyne w swoim rodzaju, którego atmosferę trudno będzie powtórzyć. Z uwagi na całkowitą zmianę formuły imprezy, wynikającą z potrzeby zapewnienia maksymalnej ochrony uczestnikom przedsięwzięcia oraz z uwagi na bogatszą ofertę kulturalną, zdecydowaliśmy się stworzyć projekt bazujący na idei Wielkiego Grillowania ? Wielką Majówkę Studencką, która rozpocznie się 6 maja na stadionie AZS znajdującym się na ulicy Pułaskiego 30.

Przygotowana przez nas oferta zakłada występy zespołów prezentujących nurt hip-hop, reggae oraz rock. Poszerzenie oferty kulturalnej wiąże się z wprowadzeniem na teren imprezy kół naukowych, które dostosowały swoje prezentacje do potrzeb wydarzenia. A to nie koniec atrakcji!

Ustawa o bezpieczeństwie imprez masowych wymusza na nas pewne obostrzenia, których efektem jest brak możliwości wniesienia na teren imprezy własnego alkoholu oraz przedmiotów potencjalnie niebezpiecznych, w tym grilli. Spieszymy jednak poinformować, iż na miejscu imprezy udostępnione zostaną przez nas darmowe grille, na których każdy uczestnik będzie mógł przyrządzić swoją kiełbaskę. Bez uiszczania opłat, na teren wydarzenia będzie mógł wejść każdy student, legitymujący się ważną legitymacją. Osoby nie posiadające statusu studenta, wejść będą mogły za opłatą ? w przypadku licealistów kwota będzie symboliczna.

Wierzymy, że przygotowana przez nas oferta zaspokoi potrzeby każdego żaka!

Adam Kujawa – koordynator Wielkiej Majówki Studenckiej
Patrycja Poczekaj – przewodnicząca PSS UAM
Krystian Słoma – rzecznik prasowy PSS UAM

https://www.facebook.com/events/532763443528349/

 

W razie pytań, służę pomocą.

Pozostaję z szacunkiem,

Krystian Słoma

pełnomocnik ds. kontaktu z mediami PSS UAM

 

foto: Printskrin z filmu Wielka Majówka (1981)

Comments

2015/05/03autorstwa Patronaty

Napisz komentarz