3687633938_7e1a40f0e0_o

75% miliarderów działających w branży technologicznej (będących poniżej 40 roku życia) nigdy nie ukończyło studiów!

Kolejne pokolenie amerykańskich liderów biznesowych będzie niemal w całości związane z sektorem technologii informatycznej. Co więcej, prawie wszyscy z nich zrezygnowali ze studiów!

Magazyn „Forbes” niedawno opublikował swoje coroczne zestawienie miliarderów. Większość nowych twarzy na liście pochodziła właśnie ze środowisk informatycznych. Pierwsza trójka, która znajduje się w gronie najsławniejszych uczelnianych wyrzutków, jest odpowiedzialna za stworzenie portalu Facebook.com: Mark Zuckerberg (wartość majątku: 34 miliardy $, wyrzucony z Harvardu), Dustin Moskovitz (majątek: 8,1 miliarda $, wyrzucony z Harvardu), Sean Parker (majątek: 3 miliardy $, nigdy nie dostał się na studia).

Dodatkowo jest jeszcze garstka innych informatyków, którzy porzucili uczelnie wyższe, dowodząc, że szczęśliwi, technologiczni miliarderzy-wyrzutki mogą zdominować światową elitę:

– Jack Dorsey (majątek: 2,7 miliarda $, wyrzucony z NYU), założyciel Twittera i Square

– Jan Koun (majątek: 7,6 miliarda $, wyrzucony z San Jose State University), twórca WhatsApp

– Travis Kalanick (majątek: 3 miliardy $, wyrzucony z UCLA), twórca I-will-destroy-government-regulators/Uber

Przykładami informatycznych potentatów POSIADAJĄCYCH dyplomy uczelni wyższych są:

– Nicholas Woodman (majątek: 3,9 miliarda $, posiada dyplom z UC San Diego), entuzjasta zabaw oraz założyciel Go-Pro

– Robert Pera (majątek: 2,8 miliarda $, posiada dyplom z UC San Diego), założyciel Ubiquiti networks

Miliarder Peter Thiel wywołał narodową burzę, gdy zapoczątkował swój program o nazwie „Thiel’s Fellowship” w 2010 roku. Zakładał on złożenie wpłaty w wysokości 100,000 $ na konta 20 przedsiębiorców, aby mogli opuścić studia i od razu wskoczyć na rynek ze swoimi przedsięwzięciami.

Niektórzy informatyczni giganci, tacy jak Eric Schmidt z Google, ostro skrytykowali przekaz Thiela, mówiąc, że jest on okropną życiową lekcją dla większości aspirujących technologów. I tak wielu protegowanych Thiela zostawiło swój ślad w historii. A ogromny sukces tak wielu uczelnianych wyrzutków pracujących w różnych firmowych środowiskach jest czymś, z czym trzeba się liczyć.

foto: Antonello Mangano CC BY-NC-SA 2.0

źródło: http://bit.ly/1sNd2Cc

Opracował: WT

Comments

Napisz komentarz