artykuły

28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi 15-17 września

EC1 Łódź – Miasto Kultury i Stowarzyszenie Twórców Contur zapraszają na 28. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi. Najważniejsze wydarzenia odbędą się w Atlas Arenie i w salach konferencyjnych Stadionu Miejskiego, a wystawy będzie można oglądać m.in. w EC1 Łódź – Miasto Kultury.

Tegoroczny festiwal będzie okazją do spotkania licznych twórców zagranicznych. W związku ze startem serii DC Odrodzenie, wspólnie z wydawnictwem Egmont do Łodzi ze Stanów Zjednoczonych przyleci Jim Lee. Innym gościem z USA będzie Howard Chaykin – autor m.in. pierwszych komiksów ze świata Star Wars. Gwiazdami tegorocznego MFKiG będą także Achdé – kontynuator serii Lucky LukeGrzegorz Rosiński – rysownik świętującego 40-lecie Thorgala, twórca reporterskich powieści graficznych Guy Delisle czy Simon Bisley – rysownik komiksów o Lobo.

Z publicznością spotkają się także Francuz Sylvain Runberg (scenarzysta serii Orbital, Millenium, Podboje i Konungowie), Koren Shadmi – autor komiksu Love Addict: Confessions of a Serial DaterSilvio Camboni – rysownik serii Niezwykła podróżDavid Roach – znany m.in. z serii Sędzia DreddAlice Milani – autorka rysunkowej opowieści Wisława Szymborska oraz Joel Allesandra – twórca albumu Wędrówka przez Morze Czerwone.

Oczywiście nie zabraknie plejady polskich twórców oraz warsztatów dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych, sesji dedykacji, strefy targowej, Manga Corner, cosplay’a i wielu innych atrakcji – w tym czwartego już Game Jamu – konkursu tworzenia gier komputerowych przez 48 godzin oraz Fighting Games Challenge, na który wraz z MFKiG zapraszają CeX i Street Fighter Polska. Gry turniejowe w tym roku: Tekken 7, Guilty Gear Xrd – Rev 2, Injustice 2.

15 września będzie Dniem Komiksu Historycznego, z prezentacjami gier i komiksów historycznych, wystawami, warsztatami i konkursami dla dzieci. W programie znajdą się spotkania z autorami najnowszych tytułów poświęconych historii Polski oraz prelekcje dla nauczycieli i edukatorów.

Pierwsza gala MISIÓW – nowych nagród kulturalnych – 15 września 2017, Atlas Arena, al. Bandurskiego 7

Docenione to, co najlepsze i najciekawsze w polskiej kulturze popularnej. Dzieła, które są w stanie naprawdę rozbawić, wzruszyć, wstrząsnąć – wzbudzić emocje. Ważne, by docenione zostały najlepiej wykreowane postacie i nagrodzeni zostali najlepsi twórcy. W ośmiu kategoriach mogą ze sobą konkurować zarówno dzieła filmowe, telewizyjne, literackie, muzyczne, komiksy, spektakle i reklamy.

Bilety na festiwal dostępne na komiksfestiwal.com i na atlasarena.pl

Bilety: 28 zł – trzydniowy, 15 zł – jednodniowy (dla dzieci: trzydniowy: 15 zł, 5 zł – jednodniowy).

Strona festiwalu: komiksfestiwal.com

Comments