untitled-design-2

Comics Wars 2016 [relacja]

Trzeciego grudnia w Bibliotece Uniwersyteckiej w Poznaniu odbył się Comics Wars – trzecia edycja bitwy bohaterów ze wszystkich uniwersów. Obok Mangi, DC, Marvela i Gwiezdnych Wojen pojawiła się kategoria Komiks Polski. Wiecie już, kto zwyciężył?

Tradycyjnie wsparcie dla konkretnego uniwersum wyrażali odwiedzający imprezę – otrzymując naklejkę reprezentującą dany świat. Zarówno wlepki, jak i plakat czy identyfikatory zostały zaprojektowane przez Łukasza Kowalczuka – warto więc obejrzeć je wszystkie (i przy okazji poznać oficjalne wyniki głosowania fanów):

Poza walką bohaterów (a raczej ich fanów) na każdego czekały panele i prelekcje organizowane w kilku salach równolegle. Zróżnicowana tematyka sprawiała, że odnalezienie czegoś odpowiadającego zainteresowaniom było banalnie łatwe. Mnie udało się odwiedzić prelekcję Joachima opowiadającego o najwspanialszych zbiorach Biblioteki – komiksach. Przedstawiał on pozycje, które powinny zainteresować początkujących czytelników. Warto nadmienić, że czytelnia komiksów Nova dostępna jest nie tylko podczas wydarzeń, ale także w dni powszednie.

p1110084

Joachim mówi rzeczy i mądrze wygląda.

Podczas wydarzenia zorganizowano miejsce, gdzie można było miło spędzić czas ze znajomymi – games room. Olbrzymi stos planszówek nie pozostawiał wątpliwości – każdy, niezależnie od wieku, mógł znaleźć coś dla siebie.

Takie cuda tam były :O

Takie cuda tam były :O

Na Comics Wars nie mogło zabraknąć twórców komiksowych. Pośród nich znaleźli się autorzy Incognito (w końcu OBOJE dotarli do biblioteki), Kuba Ryszkiewicz, Marta Falkowska, Spell czy Dem. Zakup komiksu i otrzymanie w nim podpisu czy rysunku zawsze jest miłą pamiątką z imprezy. Zresztą na brak nerdowskiego asortymentu nie można było narzekać. Komiksy po polsku, angielsku, manga, przeznaczone dla dzieci i starszych odbiorców – słowem: wybór, na co przehulać pieniądze nie był taki łatwy.

img_1072

Piękny rysunek, prawda?

Oczywiście wszelkie komiksowe wydarzenia to naturalne środowisko cosplayerów. Wspaniale zobaczyć całą ich gromadkę, zupełnie nieprzejmującą się pochodzeniem z różnych uniwersów i wspólnie pozującą do zdjęć. Miałam okazję pomagać ubierać choinkę, tzn. świątecznego Groota, więc dowiedziałam się, jak kłopotliwe jest założenie pełnego stroju.

p1110076

Zakończeniem imprezy był koncert piosenek z kreskówek (niby w programie napisali, że najlepszych piosenek, ale nie było Tabalugi, więc nie wiem, czy to prawda). Burzol z Kelenem skłonili mnie do śpiewania w miejscu publicznym, więc można uznać ten punkt imprezy za udany.

p1110109

Oczywiście po koncercie nastąpiła część nieoficjalna wydarzenia, ale to opowieść na zupełnie inny artykuł.

Tekst: Małgorzata Chudziak (Blue Bird)
Za pomoc ze zdjęciami dziękuję Marcinowi z portalu Paradoks.
Na obrazku wyróżniającym: Monika i... Hawkeye (odezwij się - chętnie oznaczę)

Comments