Archiwum dla: Luty, 2017

Więcej... artykuły (1)

Blueberry 0 – recenzja

Wszyscy fani klasycznych opowieści o Dzikim Zachodzie winni poznać serię Blueberry. Ci, którzy jeszcze tego nie uczynili, mają okazję nabyć album oznaczony numerem 0, zbierający aż pięć pierwszych tomów wydania oryginalnego: Fort Navajo, Burza na Zachodzie, Samotny Orzeł, Zaginiony Jeździec i Tropem Nawahów.

Więcej... artykuły

300, czyli najpierw był komiks

300 – film, którego nikomu nie trzeba przedstawiać, opowiadający o bitwie pod Termopilami. Zanim jednak historia ta zagościła na srebrnym ekranie, została opowiedziana przez Franka Millera w komiksie o tym samym tytule.

Więcej... artykuły (1)

Wampiry w kosmosie

Tom siódmy Amerykańskiego wampira zawiódł mnie swoją wtórnością wobec wcześniejszych historii. Opowieść o „Pierwszej infekcji” przypomina tę o „Pierwszym wampirze”. Czy jednak sensownie udało się poprowadzić historię? Dowiecie się już za chwilę, ponieważ przeczytałam tom ósmy, który zadebiutował w styczniu tego roku.

Więcej... artykuły

Undertaker – tom 1 i 2

To, co jednak wyróżnia Undertakera to osadzenie w roli głównej… grabarza. O jego perypetiach przeczytacie w dwóch tomach wspomnianego komiksu: pierwszym zatytułowanym Pożeracz złota oraz drugim o złowieszczej nazwie Taniec sępów.

Więcej... artykuły (2)

WKKDC tom 12: Ostatni syn Kryptona

Richard Donner to człowiek instytucja. To on zainicjował boom na ekranizacje komiksów, kręcąc Supermana z pamiętną rolą Christophera Reeve’a i dał nam jeden z najlepszych buddy movie – Zabójczą broń, z wyrazistymi kreacjami Mela Gibsona i Danny’ego Glovera. Położył także kamień […]